Jak radzić sobie z płochliwym koniem? Praca z koniem z ziemi w praktyce

Warsztaty praktyczne 2 dni

3-4 października 2020, Stajnia Foresta


Masz problem z koniem?

Jest płochliwy, panikujący i łatwo się stresuje?

Możemy to wspólnie zmienić!

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty praktyczne, podczas których nauczycie się, jak postępować z koniem w konkretnych sytuacjach stresujących, czy kiedy koń się płoszy. Poznacie różne techniki do praktycznego zastosowania w każdej sytuacji.

Płochliwy, panikujący koń to mega problem, może też być przez swoje zachowanie niebezpieczny. Ale możemy to przepracować z koniem, aby nauczył się akceptować różne zabiegi, przedmioty i stresującego go sytuacje. Każdy koń i każdy człowiek może się tego nauczyć i osiągnąć sukces – a sukcesem jest spokojny, zrównoważony, ufny koń, bezpieczny dla siebie samego i ludzi. Umiejętności te są potrzebne w codziennym życiu koniarza!


Czy twój koń:

- płoszy się i panikuje z byle powodu, np. na hałas, inne podłoże?

- płoszy się pod siodłem i ucieka?

- źle reaguje na banery, plandeki itp?

- nie akceptuje sprey’u, myjki?

- boi się weterynarza, zastrzyków, czy odrobaczania?

- nie akceptuje kowala?

- plastik to najgorszy wróg?

- panikuje w nowych miejscach czy sytuacjach?

- boi się różnych dźwięków, np. braw, trzaśnięcia drzwiami, czy szczekania psa?

- jest ogólnie nieufny i bojaźliwy?

To są zachowania, które możemy łatwo i szybko skorygować i to na zawsze!


Celem warsztatów jest przygotowania spokojnego, zrównoważonego i bezpiecznego konia, który będzie nam ufał w każdej sytuacji, nie będzie się płoszył, ani panicznie reagował na nowe bodźce i sytuacje, na fruwające folie, hałas, inne podłoże, nowy sprzęt, czy otoczenie, konia, który pozwoli wykonać sobie w spokoju wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne.

Warsztaty odbywają się w małych grupach, obejmują szkolenie teoretyczne i ćwiczenia praktyczne z końmi, ok. 80% czasu to praca praktyczna z końmi. Każdy z uczestników będzie pracował z różnymi końmi, aby zdobyć większe doświadczenie.

Ilość miejsc ograniczona.

Cena:

uczestnik - 490 zł

obserwator - 250 zł


Zapewniamy konie do pracy na miejscu. Zapraszamy też z własnym koniem.

zapisy: tel. 794352048

magdastanik@yahoo.com


Na terenie ośrodka jest możliwość noclegu.


prowadząca: Magdalena Stanik - trenerka, behawiorystka koni

Praca z końmi to moja pasja, od blisku 30 lat. Od 2010 roku szkolę się u samego Monty Robertsa w USA, obecnie na stażu instruktorskim. Odbyłam też szkolenie z imprintingu źrebiąt u twórcy tej metody dr. Roberta Millera z USA. Pracowałam m.in z dzikimi mustangami w Kalifornii, nie mającymi wcześniej kontaktu z człowiekiem, przygotowując je do pracy z ludźmi i pod siodłem. Trenowałam ujeżdżenie m.in. u Małgorzaty Morsztyn. Odbyłam również szkolenie u Gerta Heuschmanna z biomechaniki koni oraz Ady Gates w USA, słynnej pierwszej kobiecie-kowal oficjalnie dopuszczonej przez federację do obsługi najcenniejszych koni wyścigowych w USA. Pracuje z końmi metodami “non violent”, bez przemocy i użycia siły, opartymi na, psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych, instynktownych zachowań i praktycznej wiedzy zdobytej od największych autorytetów na świecie. Podstawą do sukcesu i dobrych wyników w każdej dyscyplinie jest zbudowanie zaufania, wzajemny szacunek człowieka i konia i skuteczna komunikacja bez stresu. Z zamiłowania trenuję ujeżdżenie. W mojej pracy łączę klasyczny trening z moją wiedzą o psychologii koni, ich sposobie komunikowania, uczenia się i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Pomagam koniom i ludziom współpracować ze sobą w różnych dyscyplinach jeździeckich i w różnych sytuacjach, jak też radzić sobie z nowymi trudnymi wyzwaniami. Trening konia postrzegam w sposób kompleksowy, zwracając uwagę na rozwój fizyczny, psychiczny i zdrowotny. Trenuję młode surowe konie, przygotowując je do pracy pod siodłem do każdej dyscypliny. Zajmuję się też korektą koni z problemami behawioralnymi o rożnym podłożu, zarówno z ziemi, jak i pod siodłem. Szkolę konie i ludzi, bardzo chętnie dzieląc się moją wiedzą i umiejętnościami.