Praca z koniem z ziemi w praktyce

poziom 1 - warsztaty 2 dni

19-20 września 2020, Stajnia Foresta


Podczas warsztatów poznacie w praktyce różne techniki pracy z koniem z ziemi na każdym etapie zaawansowania konia. Praca z ziemi jest bardzo wartościowa, nie tylko dla młodych koni, które dopiero zaczynają karierę pod siodłem, ale dla każdego konia, na każdym etapie.

Prawidłowy i regularny trening z koniem z ziemi:

- pomaga osiągnąć rozluźnienie, elastyczność i rytmiczny ruch

- pomaga osiągnąć impuls i równowagę konia w ruchu

- wzmacnia prawidłową pracę grzbietu i zadu

- uczy konia nowych różnorodnych ćwiczeń, m.in cofanie, płynne przejścia pomiędzy chodami, zatrzymania, cofanie, skręty i zmiany kierunku, ugięcia, a nawet wstęp do chodów bocznych, czy lotna zmiana nogi w galopie.

- wspomaga harmonijne budowanie mięśni i kondycji konia

- buduje zaufanie, koncentrację i współpracę

- jest zdrowym treningiem bez obciążania grzbietu jeźdźcem


Podczas warsztatów szczegółowo pokazane zostaną:

- technika pracy na kantarze Dually i na 2 linach w kontekście reakcji zwrotnej na nacisk

- przygotowanie, wprowadzenie i używanie sprzętu

- nauka prowadzenia po prostej i cofania po prostej

- nauka zgięć i skrętów

- omówienie lonżowania na 1 lonży

- praca z ziemi tylko naszym ciałem, bez lonży

- praktyczna nauka pracy z koniem na 2 lonżach


Praca na 2 linach daje świetne możliwości pracy konia w równowadze, w odpowiednim wygięciu, prawidłowym obciążeniu poszczególnych partii ciała, mięśni i stawów, symetryczny ruch w obie strony, pozwala na precyzyjne prowadzenie konia, tam gdzie chcemy i w odpowiednim tempie. Daje nam możliwość gimnastyki i nauki: skręcania, cofania, pracy na „ósemkach”, drągach, naukę płynnych przejść w dół, a na poziomie 2 warsztatów naukę chodów bocznych i lotnej zmiany nogi w galopie.

Warsztaty są bardzo intensywne, odbywają się w małych grupach, ok. 80% czasu to zajęcia praktyczne - praca z koniem.

Te wyjątkowe warsztaty dadzą Wam praktyczne umiejętności i wiedzę, jak prawidłowo trenować z ziemi, aby koń progresował i prawidłowo się rozwijał. Sprawią, że i Wy i Wasz koń zaczniecie mieć radość i satysfakcję z pracy z ziemi, a nuda już nigdy nie będzie Wam towarzyszyć. Warsztaty dadzą Wam praktyczną wiedzę niezbędną do osiągania sukcesów w każdej dyscyplinie jeździeckiej od rekreacji po duży sport. Można to osiągnąć tylko podczas zajęć praktycznych

Ilość miejsc ograniczona.

Cena:

uczestnik - 490 zł

obserwator - 250 zł


Zapewniamy konie do pracy na miejscu. Zapraszamy też z własnym koniem.

zapisy: tel. 794352048

magdastanik@yahoo.com


Na terenie ośrodka jest możliwość noclegu.


prowadząca: Magdalena Stanik - trenerka, behawiorystka koni

Praca z końmi to moja pasja, od blisku 30 lat. Od 2010 roku szkolę się u samego Monty Robertsa w USA, obecnie na stażu instruktorskim. Odbyłam też szkolenie z imprintingu źrebiąt u twórcy tej metody dr. Roberta Millera z USA. Pracowałam m.in z dzikimi mustangami w Kalifornii, nie mającymi wcześniej kontaktu z człowiekiem, przygotowując je do pracy z ludźmi i pod siodłem. Trenowałam ujeżdżenie m.in. u Małgorzaty Morsztyn. Odbyłam również szkolenie u Gerta Heuschmanna z biomechaniki koni oraz Ady Gates w USA, słynnej pierwszej kobiecie-kowal oficjalnie dopuszczonej przez federację do obsługi najcenniejszych koni wyścigowych w USA. Pracuje z końmi metodami “non violent”, bez przemocy i użycia siły, opartymi na, psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych, instynktownych zachowań i praktycznej wiedzy zdobytej od największych autorytetów na świecie. Podstawą do sukcesu i dobrych wyników w każdej dyscyplinie jest zbudowanie zaufania, wzajemny szacunek człowieka i konia i skuteczna komunikacja bez stresu. Z zamiłowania trenuję ujeżdżenie. W mojej pracy łączę klasyczny trening z moją wiedzą o psychologii koni, ich sposobie komunikowania, uczenia się i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Pomagam koniom i ludziom współpracować ze sobą w różnych dyscyplinach jeździeckich i w różnych sytuacjach, jak też radzić sobie z nowymi trudnymi wyzwaniami. Trening konia postrzegam w sposób kompleksowy, zwracając uwagę na rozwój fizyczny, psychiczny i zdrowotny. Trenuję młode surowe konie, przygotowując je do pracy pod siodłem do każdej dyscypliny. Zajmuję się też korektą koni z problemami behawioralnymi o rożnym podłożu, zarówno z ziemi, jak i pod siodłem. Szkolę konie i ludzi, bardzo chętnie dzieląc się moją wiedzą i umiejętnościami.