Trening i korekta koni

Podstawą do sukcesu i dobrych wyników w każdej dyscyplinie jest zbudowanie zaufania, wzajemny szacunek człowieka i konia i skuteczna komunikacja bez stresu.

W Stajni Foresta szkolimy konie i ludzi z szerokim i otwartym podejściem do jeździectwa i koni. Łączymy klasyczny trening z dużą wiedzą o psychologii koni, ich naturalnych instynktownych zachowaniach i sposobie komunikacji, uczenia i postrzegania otaczającej rzeczywistości i praktycznej wiedzy zdobytej od największych autorytetów na świecie. Pomagamy koniom i ludziom rozwijać się i osiągać sukces i zadowolenie. Pomagamy koniom i ludziom współpracować ze sobą, jak też radzić sobie ze stresem i nowymi trudnymi wyzwaniami. W treningu dbamy o właściwy rozwój fizyczny i psychiczny koni i ludzi na drodze do sukcesu i wspólnej satysfakcji.

Zapraszamy na treningi indywidualne oraz na szkolenia i warsztaty grupowe. Prowadzimy warsztaty i szkolenia dla jeźdźców, właścicieli, opiekunów i miłośników koni.


Trening i szkolenia

- przygotowanie młodych surowych koni do pracy pod siodłem do każdej dyscypliny jeździeckiej

- praca z końmi płochliwymi, panikującymi, odmawiającymi współpracy z człowiekiem

- korekta nieporządanych zachowań koni w każdym wieku

- odczulanie koni na różne bodźce, m.in. plastik, spray, dźwięki itp.

- przygotowanie koni do zabiegów kowalskich, weterynaryjnych

- nauka wchodzenia do przyczepki

- praca z koniem z ziemi, praca na 2 długich lonżach

- imprinting źrebiąt

- treningi i jazdy doszkalające

- treningi dosiadowe, ujeżdżeniowe

- warsztaty praktyczne i szkolenia dla jeźdźców

- warsztaty i szkolenia z psychologii koni i skutecznej komunikacji z końmi


Magdalena Stanik - trenerka, behawiorystka koni.

Praca z końmi to moja pasja, od blisku 30 lat. Od 2010 roku szkolę się u samego Monty Robertsa, w USA, obecnie jestem na stażu instruktorskim. Odbyłam też szkolenie z imprintingu źrebiąt u twórcy tej metody dr. Roberta Millera z USA. Pracowałam m.in z dzikimi mustangami w Kalifornii, nie mającymi wcześniej kontaktu z człowiekiem, przygotowując je do pracy z ludźmi i pod siodłem. Trenowałam ujeżdżenie m.in. u Małgorzaty Morsztyn. Odbyłam również szkolenie u Gerda Heuschmanna z biomechaniki koni oraz Ady Gates w USA, słynnej pierwszej kobiety-kowala oficjalnie dopuszczonej przez federację do obsługi najcenniejszych koni na torach wyścigowych w USA.

Więcej

Chcesz zorganizować szkolenie lub warsztaty w Waszej stajni? Zadzwoń lub napisz! Chętnie do Was przyjadę!