Praktyczne rozwiązywanie problemów z końmi. Jak skutecznie komunikować się z końmi. Warsztaty.

Masz problem z koniem?

- Nie stoi spokojnie przy zabiegach weterynaryjnych? Przy kowalu?

- Twój koń często płoszy się, panikuje z byle powodu?

- Jest agresywny? Straszy, kłapie zębami, podskubuje, próbuje kopać?

- Kręci się przy siodłaniu, zapinaniu popręgu, czyszczeniu nóg?

- Rusza naprzód przy wsiadaniu?

- Jest niespokojny przy karmieniu? Kopie w boks?

- Boi się weterynarza, zastrzyków, czy odrobaczania?

- Panikuje w nowych miejscach czy sytuacjach?

- Boi się torebek foliowych, dźwięków, braw na zawodach?

- Ciągnie prowadzony na uwiązie?

- Depcze Cię, przepycha lub “parkuje” na Tobie?

Możemy to wspólnie zmienić!

Zapraszam na wyjątkowe warsztaty praktyczne uczące, jak radzić sobie w problematycznych, stresujących sytuacjach oraz jak wyeliminować złe zachowanie konia. Każdy koń i każdy człowiek może się tego nauczyć i osiągnąć sukces – a sukcesem jest spokojny, zrównoważony, ufny koń, bezpieczny dla siebie samego i ludzi. Co ten koń che nam powiedzieć? Jak odczytywać body language koni i jak prawidłowo i świadomie posługiwać się swoim body language, aby osiągnąć sukces i naprawić niepożądane zachowanie koni? Dlaczego konie tak doskonale odczytują nasze emocje i nastrój?

Większość złych zachowań konia, których nie tolerujemy, które są bardzo uciążliwe, a nawet niebezpieczne – zostało ukształtowanych przez ludzi, najczęściej właścicieli i opiekunów konia.

Jakie są tego przyczyny?

Np. nagradzanie lub karanie konia w złym momencie, a na reakcję mamy 2-3 sekundy, brak konsekwencji z naszej strony, tj. zmieniające się zasady w stosunku do konia, to powoduje niezrozumienie naszych intencji, niepokój i frustrację konia, a z czasem bunt, czy agresywne zachowanie.

Nieprawdą jest, że „ten koń tak ma… i gryzie, kopie, przepycha właściciela, kręci się przy siodłaniu, ciągnie przy prowadzeniu, czy zawsze panikuje”!

Możemy to zmienić!

To są zachowania, które możemy łatwo i szybko skorygować i to na zawsze! Ale to zależy od naszej świadomej pracy z koniem, która polega m.in. na konsekwencji i jasnym przekazie, zrozumiałym dla konia, na prawidłowej pracy własnym ciałem (body language) oraz świadomości i umiejętnego obserwowania mowy ciała konia i właściwych reakcji w odpowiednio szybkim czasie (timing jest najważniejszy!).

Poznamy wrodzone, instynktowne zachowania koni. Nauczymy się komunikacji z nimi w praktyce. Konie uczą się bardzo szybko, w mgnieniu oka przyswajają nowe zadania. To od nas zależy, czy nauczymy konia dobrych czy złych nawyków.

Co zrobić, aby koń nam ufał i był spokojny? Bardzo ważne jest, abyśmy uczciwie spojrzeli na samych siebie, na nasze umiejętności, abyśmy widzieli nasze własne zachowanie, emocje i nasze reakcje. Tego będziemy się razem uczyć.

O tym wszystkim dowiecie się podczas szkolenia, już niebawem!

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają konie, są jeźdźcami, właścicielami lub opiekunami koni, na każdym etapie zaawansowania.

Zapraszamy

Max 8 par człowiek + koń

Liczba obserwatorów - bez ograniczeń