Jak skutecznie komunikować się z końmi. Nasza mowa ciała (body language) - jako podstawa komunikacji z końmi. Warsztaty praktyczne.

Warsztaty odbywają się na 2 poziomach zaawansowania:

poziom 1 – 2 dni

poziom 2 – 2 dni


Jak skutecznie komunikować się z końmi? Każdy człowiek może się tego nauczyć i osiągnąć sukces! Body language - czyli mowa ciała to podstawa komunikacji z końmi. Konie w komunikacji między sobą posługują się głównie mową ciała – naturalnym, bezgłośnym językiem, którego używają od milionów lat i którego uczą się od urodzenia.

Konie są doskonałymi obserwatorami i w mgnieniu oka, w ułamku sekundy odczytują naszą mowę ciała, nasze emocje, intencje, nastrój, tętno, oddech, rytm bicia naszego serca. Konie są naszym lustrem - odpowiadają nam i reagują bez „filtrów” na to co my komunikujemy, nawet jeśli sami nie jesteśmy tego świadomi.

Najwięcej błędów i nieporozumień w komunikacji ludzi z końmi wynika z błędnego odczytania ich mowy ciała przez nas i naszych sprzecznych komunikatów - co innego chcemy przekazać, a co innego mówi nasze body language.

Większość złych zachowań konia, których nie tolerujemy, które są bardzo uciążliwe, a nawet niebezpieczne – zostało ukształtowanych przez ludzi, najczęściej właścicieli, jeźdźców, czy opiekunów konia.

Jakie są tego przyczyny?

Np. nagradzanie lub karanie konia w złym momencie, a na reakcję mamy 2-3 sekundy, powoduje niezrozumienie naszych intencji, frustrację, a z czasem bunt, czy agresywne zachowania konia lub naszą frustrację, niezrozumienie i stres.

Nieprawdą jest, że „ten koń tak ma… i gryzie, kopie, przepycha właściciela, kręci się przy siodłaniu, czy ciągnie przy prowadzeniu”! To są zachowania, które możemy łatwo i szybko skorygować i to na zawsze! Ale to zależy od naszej świadomej pracy własnym ciałem oraz świadomości i umiejętnego obserwowania mowy ciała konia.

Zapraszam na wyjątkowe warsztaty praktyczne uczące, jak odczytywać body language koni i jak prawidłowo i świadomie posługiwać się swoim body language, aby osiągnąć sukces w komunikacji z końmi, niezbędny w każdej dyscyplinie jeździeckiej od rekreacji po duży sport, a także przy codziennej obsłudze koni. Można to osiągnąć tylko podczas zajęć praktycznych.

Warsztaty odbywają się w małych grupach, 80% to praca praktyczna z końmi. Każdy uczestnik będzie czynnie pracował z różnymi końmi, ćwiczenia odbywają się w parach koń + człowiek lub w grupach 2-3 osoby + koń.

Te warsztaty otworzą Wam oczy na inną formę komunikacji niż słowa - o wiele bardziej naturalną i o wiele bardziej skuteczną. Sprawią, że zaczniecie dostrzegać to co, do Was mówią konie i świadomie się z nimi komunikować. Szeroko otworzycie oczy! A to początek pięknej podróży w świat koni.


Zapewniamy konie do pracy, można też przyjechać z własnym.


Zapraszam!