Jak radzić sobie z płochliwym koniem? Odczulanie koni na różne bodźce. Warsztaty praktyczne.

Masz problem z koniem? Jest płochliwy, panikujący i łatwo się stresuje?

Płochliwy, panikujący koń to mega problem, może też być przez swoje zachowanie niebezpieczny. Ale możemy to przepracować z koniem, aby nauczył się akceptować różne zabiegi, przedmioty i stresujące go sytuacje.

Zapraszamy na warsztaty praktyczne, podczas których nauczycie się, jak postępować z koniem w konkretnych sytuacjach stresujących, czy kiedy koń się płoszy. Poznacie różne techniki do praktycznego zastosowania w każdej sytuacji.

Każdy koń i każdy człowiek może się tego nauczyć i osiągnąć sukces – a sukcesem jest spokojny, zrównoważony, ufny koń, bezpieczny dla siebie samego i ludzi. Umiejętności te są potrzebne w codziennym życiu koniarza!

Czy twój koń:

- płoszy się i panikuje z byle powodu, np. na hałas, inne podłoże?

- płoszy się pod siodłem i ucieka?

- źle reaguje na banery, plandeki itp?

- nie akceptuje sprey’u, myjki?

- boi się weterynarza, zastrzyków, czy odrobaczania?

- nie akceptuje kowala?

- plastik to najgorszy wróg?

- panikuje w nowych miejscach czy sytuacjach?

- boi się różnych dźwięków, np. braw, trzaśnięcia drzwiami, czy szczekania psa?

- jest ogólnie nieufny i bojaźliwy?


Możemy to wspólnie zmienić!


To są zachowania, które możemy łatwo i szybko skorygować i to na zawsze! Celem warsztatów jest przygotowania spokojnego, zrównoważonego i bezpiecznego konia, który będzie nam ufał w każdej sytuacji, nie będzie się płoszył, ani panicznie reagował na nowe bodźce i sytuacje, na fruwające folie, hałas, inne podłoże, nowy sprzęt, czy otoczenie, konia, który pozwoli wykonać sobie w spokoju wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne. Celem jest przygotowanie konia, który będzie bezpieczny dla ludzi i dla siebie samego.

Warsztaty odbywają się w małych grupach, obejmują szkolenie teoretyczne i ćwiczenia praktyczne z końmi. 80% czasu to praca praktyczna z końmi. Każdy z uczestników będzie pracował z różnymi końmi, aby zdobyć większe doświadczenie.

Nieprawdą jest, że „ten koń tak ma... i...zawsze się płoszy, przepycha właściciela, ucieka, czy zawsze panikuje”!

Możemy to zmienić! Możemy go nauczyć, akceptować różne rzeczy bez lęku i stresu.

Co zrobić, aby koń nam ufał i był spokojny?

Bardzo ważne jest, abyśmy uczciwie spojrzeli na samych siebie, na nasze umiejętności, abyśmy widzieli nasze własne zachowanie, emocje i nasze reakcje. Tego będziemy się razem uczyć. Konie uczą się bardzo szybko, w mgnieniu oka przyswajają nowe zadania. To od nas zależy, czy nauczymy konia dobrych czy złych nawyków. Od nas zależy, czy koń będzie spokojnie akceptował nowe sytuacje.

O tym wszystkim dowiecie się podczas szkolenia już niebawem!

Zapraszamy z własnymi końmi, ale można też pracować z końmi z ośrodka. Dla zdobycia większego doświadczenia każdy uczestnik będzie miał możliwość pracy z różnymi końmi.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają konie, są jeźdźcami, właścicielami lub opiekunami koni, na każdym etapie zaawansowania.