Magdalena Stanik - trenerka, behawiorystka koni

Praca z końmi to moja pasja, od blisko 30 lat. Od 2010 roku szkolę się u samego Monty Robertsa, w Monty Roberts International Learning Center w Kalifornii, obecnie jestem przyjęta na staż instruktorski, który zakończy się uzyskaniem tytułu certyfikowanego instruktora. Odbyłam też szkolenie z imprintingu źrebiąt u twórcy tej metody dr. Roberta Millera z USA. Pracowałam m.in z dzikimi mustangami w Kalifornii, nie mającymi wcześniej kontaktu z człowiekiem, przygotowując je do pracy z ludźmi i pod siodłem. Trenowałam ujeżdżenie m.in. u Małgorzaty Morsztyn. Odbyłam również szkolenie u Gerda Heuschmanna z biomechaniki koni oraz Ady Gates w USA, słynnej pierwszej kobiety-kowala oficjalnie dopuszczonej przez federację do obsługi najcenniejszych koni na torach wyścigowych w USA.

Pracuję z końmi metodami “non violent”, bez przemocy i użycia siły, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych, instynktownych zachowań i praktycznej wiedzy zdobytej od największych autorytetów na świecie. Podstawą sukcesu i dobrych wyników w każdej dyscyplinie jest zbudowanie zaufania, wzajemny szacunek człowieka i konia i skuteczna komunikacja bez stresu. Z zamiłowania trenuję ujeżdżenie. W mojej pracy łączę klasyczny trening z moją wiedzą o psychologii koni, ich sposobie komunikowania, uczenia się i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Pomagam koniom i ludziom współpracować ze sobą w różnych dyscyplinach jeździeckich i w różnych sytuacjach, jak też radzić sobie z nowymi trudnymi wyzwaniami.

Trenuję młode surowe konie, przygotowując je do pracy pod siodłem do każdej dyscypliny. Zajmuję się też korektą koni z problemami behawioralnymi o różnym podłożu, zarówno z ziemi, jak i pod siodłem. Szkolę konie i ludzi, bardzo chętnie dzieląc się moją wiedzą i umiejętnościami.

Nigdy w procesie uczenia nie może być miejsca na ból, stres i przymus. Dlaczego? Bo kiedy koń czuje ból i stres - jego zdolność uczenia się dramatycznie spada, koń wchodzi w stan „walki o życie”, nie przyswaja nowej wiedzy w tym czasie. O wiele lepiej, szybciej i łatwiej jest trenować konie zgodnie z ich psychiką i naturalnym instynktem a efekty tak osiągnięte są długotrwałe.

W 2019/2020 r zorganizowałam dwa pokazy Monty Roberts’a we Wrocławiu oraz kilka certyfikowanych szkoleń MR z instruktorką Denise Heinlein.

Warsztaty odbywają się w małych grupach, ok. 80% to praca praktyczna z końmi. Zapewniamy konie do pracy, można też przyjechać z własnym.

Chcesz zorganizować szkolenie lub warsztaty w Waszej stajni? Zadzwoń lub napisz! Chętnie do Was przyjadę!

Warsztaty i szkolenia - oferta

Podstawy psychologii koni w praktyce dla jeźdźców. Jak trenować konia, aby osiągnąć sukces i zaufanie.

Wielu właścicieli, jeźdźców i trenerów zadaje sobie pytanie, jak pracować z końmi, jak je trenować, aby koń uczył się i robił postępy. Jak uniknąć rutyny i nudy podczas treningu, które mogą stać się zabójcze i zniechęcić konia do pracy. Jak zachować i uważność i koncentrację konia na nas i na proponowanych ćwiczeniach. Jak w końcu uniknąć błędów, stresu, nerwowości dla obu partnerów w tym procesie - konia i człowieka.

Więcej

Praca z koniem z ziemi na różnych poziomach zaawansowania konia.

Podczas warsztatów zobaczycie w praktyce różne techniki pracy z koniem z ziemi na każdym etapie zaawansowania konia. Praca z ziemi jest bardzo wartościowa, nie tylko dla młodych koni, które dopiero zaczynają karierę pod siodłem, ale dla każdego konia, na każdym etapie.

Więcej

Nauka bezstresowego wchodzenia do przyczepki.

Ładowanie konia do przyczepy może być łatwe i bezstresowe, może być szybkie i zająć jedynie minutę, może nawet stać się zabawą. Każdy człowiek i każdy koń może się tego nauczyć i osiągnąć sukces! Umiejętności te są potrzebne w codziennym życiu koniarza!

Więcej

Jak radzić sobie z płochliwym koniem? Odczulanie koni na różne bodźce.

Masz problem z koniem? Jest płochliwy, panikujący i łatwo się stresuje? Płochliwy, panikujący koń to mega problem, może też być przez swoje zachowanie niebezpieczny. Ale możemy to przepracować z koniem, aby nauczył się akceptować różne zabiegi, przedmioty i stresujące go sytuacje.

Więcej

Jak skutecznie komunikować się z końmi. Nasza mowa ciała (body language) - jako podstawa komunikacji z końmi.

Jak skutecznie komunikować się z końmi? Każdy człowiek może się tego nauczyć i osiągnąć sukces! Body language - czyli mowa ciała to podstawa komunikacji z końmi. Konie w komunikacji między sobą posługują się głównie mową ciała – naturalnym, bezgłośnym językiem, którego używają od milionów lat i którego uczą się od urodzenia.

Więcej

Praktyczne rozwiązywanie problemów z końmi. Jak skutecznie komunikować się z końmi.

Zapraszam na wyjątkowe warsztaty praktyczne uczące, jak radzić sobie w problematycznych, stresujących sytuacjach oraz jak wyeliminować złe zachowanie konia. Każdy koń i każdy człowiek może się tego nauczyć i osiągnąć sukces – a sukcesem jest spokojny, zrównoważony, ufny koń, bezpieczny dla siebie samego i ludzi.

Więcej

Końskie ABC w praktyce dla młodych jeźdźców. Zrozumieć jak myślą konie.

Zapraszamy dzieci i młodzież na podróż w świat koni i początek wielkiej przyjaźni z końmi. Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy kochają konie, są jeźdźcami, właścicielami lub opiekunami koni, lub dopiero zaczynają przygodę z końmi, na każdym etapie zaawansowania.

Więcej

Lonżowanie na 2 linach. Praca z koniem na różnych poziomach zaawansowania.

Podczas warsztatów poznacie w praktyce pracę z koniem z ziemi na 2 linach (lonżach). Prawidłowa praca z ziemi jest bardzo wartościowa, nie tylko dla młodych koni, które dopiero zaczynają karierę pod siodłem, ale dla każdego konia, na każdym etapie zaawansowania.

Więcej